Materiały do nauki logiki

Logika dla opornych (plik pdf)

Podręcznik, jaki napisałem dla osób, którym wydaje się, że logiki nigdy nie będą w stanie zrozumieć. Przez pewien czas był on dostępny tylko w internecie, po czym został wydany pod tytułem „Wprowadzenie do logiki dla studentów wszystkich kierunków”. Ponieważ nakład książki już dawno wyczerpał się, ponownie zamieszczam tu plik pdf z jej pierwotną wersją. Książka przed wydaniem została poddana obróbce redakcyjnej (interpunkcja, styl itp.), przez co zawarty w niej tekst może minimalnie różnić od tego, który znajduje się w zamieszczonym pliku. Jednakże pod względem merytorycznym „Logika dla opornych” jest tożsama z „Wprowadzeniem do logiki…”

Wideo-kurs logiki w odcinkach – KRZ (link)

Kurs z zakresu jednego z podstawowych działów logiki – klasycznego rachunku zdań. Kurs ten zemieściłem na moim kanale YouTube „Logika na co dzień”.

Przykładowy odcinek kursu – skrócona metod zero-jedynkowa

Wideo-kurs logiki w odcinkach – sylogistyka (link)

Internetowy kurs poświęcony innemu działowi logiki – sylogistyce, opracowany przeze mnie w 2015 r. dla platformy edukacyjnej Minovum. Obecnie kurs jest dostępny dla wszystkich na moim kanale YouTube.

Przykładowy odcinek kursu – wykorzystanie diagramów Venna do badania poprawności sylogizmów

Podręcznik „Logika w pigułce” (link do sklepu)

Moje najnowsze dzieło – podręcznik „Logika w pigułce” opracowany dla wydawnictwa C.H. Beck w roku 2021. Z oczywistych względów książka nie jest dostępna za darmo – aby się z nią zapoznać, trzeba ją kupić lub wypożyczyć w bibliotece.