Materiały do nauki logiki

Logika dla opornych (plik pdf)

Podręcznik, jaki napisałem dla osób, którym wydaje się, że logiki nigdy nie będą w stanie zrozumieć. Przez pewien czas był on dostępny tylko w internecie, po czym został wydany pod tytułem „Wprowadzenie do logiki dla studentów wszystkich kierunków”. Ponieważ nakład książki już dawno wyczerpał się, ponownie zamieszczam tu plik pdf z jej pierwotną wersją. Książka przed wydaniem została poddana obróbce redakcyjnej (interpunkcja, styl itp.), przez co zawarty w niej tekst może minimalnie różnić od tego, który znajduje się w zamieszczonym pliku. Jednakże pod względem merytorycznym „Logika dla opornych” jest tożsama z „Wprowadzeniem do logiki…”

Wideo-kurs logiki w odcinkach – KRZ (link)

Kurs, jaki niedawno zacząłem zamieszczać na YouTube na moim kanale „Logika na co dzień”. Na razie powstają filmiki poświęcone KRZ. W przyszłości może będzie coś więcej. 

Przykładowy odcinek kursu – skrócona metod zero-jedynkowa

Wprowadzenie do logiki – sylogistyka (link)

Internetowy kurs poświęcony sylogistyce, opracowany przeze mnie w 2015 r. dla platformy edukacyjnej Minovum. Oprócz filmów na kurs składają się również zadania do samodzielnego rozwiązywania. Kurs jest obecnie dostępny dla wszystkich za darmo. Ponieważ do zadań załączonych do kursu wkradło się kilka drobnych usterek (związanych głównie z niewłaściwą kolejnością ćwiczeń), tutaj zamieszczam erratę dla tych, którzy chcieliby z tych ćwiczeń skorzystać. 

2 myśli w temacie “Materiały do nauki logiki

  1. Dzień dobry, czy mogłabym prosić o podanie linka, gdzie będę mogła kupić Pana książkę w wersji papierowej, nie w pdf ? Pozdrawiam i z góry dziękuję z odpowiedź.

    1. Dzień dobry. Niestety, ale nakład książki już dawno się wyczerpał, tak więc nie można jej kupić w żadnej księgarni. Być może pojedyncze egzemplarze trafiają się w antykwariatach, czy na aukcjach internetowych, ale żadnych dokładnych namiarów tu nie mam. Pozostają więc co najwyżej biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.