O mnie

Obecnie pracuję na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prowadzę tam zajęcia z logiki oraz przedmiotów związanych z argumentacją, erystyką i krytycznym myśleniem na kierunkach takich jak filozofia, kognitywistyka, doradztwo filozoficzne i coaching, pedagogika. W przeszłości prowadziłem również wykłady i ćwiczenia w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. 

Moje zainteresowania naukowe obracają się przede wszystkim wokół tzw. logiki nieformalnej („informal logic”), teorii argumentacji i perswazji, krytycznego myślenia. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z myśleniem – zarówno z punktu widzenia logiki jak i psychologii.

Prywatnie jestem miłośnikiem zwierząt (ale tylko żywych, nie na talerzu ;-), mięsa nie jem już od wielu lat) i plaż w ciepłych krajach (w szczególności kocham greckie wyspy). Amatorsko uprawiam biegi długodystansowe.

Aby uniknąć wszelkich nieporozumień, chciałbym zaznaczyć, że ja, czyli dr hab. Krzysztof A. Wieczorek oraz prof. dr hab. Krzysztof T. Wieczorek (również pracujący w IF UŚ) to dwie różne osoby. Nie łączą nas również żadne więzi rodzinne – co może być istotne w związku z faktem, iż prof. K. T. Wieczorek był w przeszłości recenzentem mojej rozprawy doktorskiej.